Başkan Sekmen’in Dünya Kadınlar Günü mesajı

Başkan Sekmen’in Dünya Kadınlar Günü mesajı

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Bu haber 2015-03-08 16:44:22 eklenmiştir.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Sekmen, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Dünya Kadınlar Günü; kadınların, eşitlik, bağımsızlık, özgürlük, daha iyi yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, modern bir toplum olmak için kadın-erkek eşitliğinin sağlanması gerektiği düşüncesiyle, kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilmesini sağlamıştır. Bugün gelinen noktada Anadolu Kadınları; iş hayatı, eğitim, sağlık, yasama, yürütme ve yargıya varıncaya kadar her alanda üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmiş, çağdaş Türkiye’nin simgesi ve ülkemizin en büyük teminatı olmuştur. Türkiye’de kadınlarla ilgili son 13 yılda çeşitli yasal düzenlemeler yapılmış, onların sosyal hayatta karşılaştıkları problemler bir nebzede olsa azaltılmaya çalışılmıştır. Günümüzde kadınların yaşadığı bazı sorunlar, toplumun genel eğitim düzeyinin yükselmesi, hanımların sosyal, siyasal ve ekonomik hayattaki etkinliklerinin artmasıyla sona erecektir. Bu vesileyle kadınlarımızın elde ettiği hakları sonuna kadar koruyup, geliştireceğimizi ifade ederek, tüm Dünya kadınlarının bu anlamlı gününü kutluyor, kadınlarımıza sağlık, başarı, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

 

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
25haber - Erzurum'un Haber Portalı
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
LİNKLER
Erzurum Valiliği
Erzurum Büyükşehir Belediyesi