Zekai Kaya'dan Erzurum Değerlendirmesi

Zekai Kaya'dan Erzurum Değerlendirmesi

MHP Erzurum Milletvekili aday adayı Zekai Kaya, “7 Haziran sıradan bir gün olmayacak. Çünkü 7 Haziran’da AK Partinin tüm hesapları alt üst olacak” dedi.
Bu haber 2015-03-24 19:45:22 eklenmiştir.

MHP Erzurum Milletvekili aday adayı Zekai Kaya, “7 Haziran sıradan bir gün olmayacak. Çünkü 7 Haziran’da AK Partinin tüm hesapları alt üst olacak” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) uzun yıllar İl Başkanlığı yapan ve geçtiğimiz hafta Erzurum Milletvekili aday adayı olan Zekai Kaya, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Seçimlere kısa bir süre kala değerlendirmelerde bulunan Kaya, 7 Haziran seçimlerinin önemine değindi.

AK Parti hükümetlerinin Türkiye’yi tarifi mümkün bile olmayan karanlık ve bilinmez noktalara doğru sürüklediğini ileri süren Zekai Kaya, bu kötü gidişata rağmen ‘lider dünya ülkesi’ masalıyla da, Türk halkının aklıyla adeta alay edildiğini belirtti.

Milletvekili aday adayı Kaya, “Senelerdir huzur ve istikrar vurgusuyla milleti ayakta uyutan AK Parti hükümetleri, artık yolun sonuna gelmiş bulunmaktadır. Necip milletimiz üzerine bir şekilde giydirilen atalet gömleğinden sıyrılmaya ve gözlerine indirilen perdelerden kurtulmaya başlamıştır” diye konuştu.

ZEKAİ KAYA’DAN ERZURUM DEĞERLENDİRMESİ

MHP Milletvekili aday adayı Zekai Kaya, Erzurum’a ilişkin olarak değerlendirmelerde de bulundu. Kaya, Erzurum’un tarih boyunca üstlendiği misyona dikkati çekerek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan bu şehir, hiç şüphe yok ki; üzerine düşeni yine yapacak ve 7 Haziran’da hükümete esaslı bir ders verecektir. Çünkü Erzurum’un dayanacak hali kalmamıştır. Erzurum erimektedir, Erzurum tükenmektedir. Bir zamanlar Türkiye’nin siyasetine yön veren bu şehir, AK Parti sayesinde silik siyasetin adresi olmuş, nüfusunu ve nüfuzunu giderek kaybetmiş ve temsil kabiliyetinden yoksun siyasetçilerin insafına terk edilmiştir. Erzurum sahipsiz ve sorunlarıyla baş başa bırakılmıştır. Erzurumlu çaresiz haldedir, Erzurumlu derdine derman bulma peşindedir. İşsizlik almış başını yürümüş, küçük esnaf kepenk indirmiş, çiftçi ve üretici kesim tasını tarağını toplayıp kırsaldan kentlere göçmeye başlamıştır. Bu şehrin bereket fışkıran topraklarında artık yokluk ve yoksulluk kol gezmektedir. Bu gidişe dur demenin artık vakti gelmiştir. Bu meşale ise en başta Erzurum’da Allah’ın izniyle MHP kadroları tarafından yakılacaktır” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

 

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
25haber - Erzurum'un Haber Portalı
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
LİNKLER
Erzurum Valiliği
Erzurum Büyükşehir Belediyesi