Türksoy’dan Korkut’a Ziyaret

Türksoy’dan Korkut’a Ziyaret

Güneş Vakfı’nın davetlisi olarak Erzurum’da bulunan TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseninov ve Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Fırat Purtaş, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’u ziyaret ettiler.
Bu haber 2016-01-30 09:51:17 eklenmiştir.

Güneş Vakfı’nın davetlisi olarak Erzurum’da bulunan TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseninov ve Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Fırat Purtaş, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’u ziyaret ettiler. Tarihi eserler ve değerleriyle ilgili Başkan Korkut’tan bilgi alan Kaseinov ve Purtaş, Yakutiye’nin tarihi eserleriyle büyük değer taşıdığını söylediler.   

Güneş Vakfı Başkanı Alpaslan Ceylan ile birlikte Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’u ziyaret eden TÜRKSOY (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı) Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseninov ve Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Fırat Purtaş, gezip gördükleri Yakutiye’ye hayran kaldıklarını söylediler. Yakutiye’nin adeta tarihi açık hava müzesi olduğunu belirten Kaseinov ve Purtaş, "Ev sahibimiz Alpaslan Ceylan hocamız bizi gezdirdi ve bilgilendirdi. Eski şehir, yani Yakutiye merkezde her adımda bir tarihi eserle karşılaştık. Başkanın çalışmalarını gördük, eserlerin ortaya çıkarılması çok kıymetli çalışmalar. TÜRKSOY olarak böylesine değerli eserleri barındıran bir şehrin değerlendirilmesini arzularız. Erzurum için turizm yalnızca kışla sınırlı kalmaz, tarihi eserler buna destek olur. Ali Korkut beyi çalışmaları için tebrik ediyoruz" dediler.

Ali Korkut, misafirlere resimler üzerinden tarihi eserler ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi. Üç Kümbetler, İstanbul Kapı, Yakutiye Medresesi, Murat Paşa Camii ve Hamamı çevre projesi gibi tarihle ilgili projeleri anlattı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ERZURUM haberleri

 

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
25haber - Erzurum'un Haber Portalı
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
LİNKLER
Erzurum Valiliği
Erzurum Büyükşehir Belediyesi