Kiremitci: “Sosyal Belediyeciliğin En İyi Örneklerini Uyguluyoruz”

Kiremitci: “Sosyal Belediyeciliğin En İyi Örneklerini Uyguluyoruz”

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımında bulunmaya devam ediyor.
Bu haber 2016-02-24 20:25:12 eklenmiştir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımında bulunmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in talimatıyla il merkezi ve ilçelerdeki ilk ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilere kışlık mont ve bot yardımında bulunuldu. Pasinler ve Köprüköy ilçelerinde gerçekleştirilen giysi dağıtım programına, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Yücel Kara ile Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Emin Öz katıldı.

Genel Sekreter Kiremitci, Büyükşehir Belediyesi’nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bildirdiği ihtiyaç sahibi öğrencilere mont ve bot yardımında bulunduğunu hatırlatarak, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatıyla il ve ilçelerimizde bulunan 5 bin öğrencimizi giydirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hafta da Pasinler ve Köprüköy ilçelerimizdeki öğrencilerimize giysi yardımında bulunduk. Pasinler’de 275, Köprüköy’de ise 60 öğrencimize mont ve bot dağıtımı gerçekleştirdik. Ayrıca Yakutiye’de 438, Palandöken’de 315, Karayazı’da ise 20 öğrenci olmak üzere toplam 1108 öğrencimize giysi yardımında bulunduk. Diğer ilçelerimizdeki öğrencilerimize de yardımlarımız devam edecek. Bu yardımları Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı vasıtasıyla yapıyoruz. Böylesine hayırlı bir işe vesile olan hayır sahipleri ile Hayır Çarşı’mızın yönetici ve personeline teşekkür ediyorum” dedi.

HUZURLU BİR TOPLUMUN ÖNEMİ

Büyükşehir Belediyesi olarak toplumun bütün kesimlerine yönelik hizmetlerin devam ettiğini ifade eden Kiremitci, toplumdaki paylaşım ve yardım kültürünün önemine vurgu yaparak şunları kaydetti: “Toplumun varlığının sağlıklı ve huzurlu bir şekilde sürdürülebilmesi için toplumsal dengenin sağlanması gerekir. Bir toplumda ihtiyaç sahiplerinin ve zenginlerin bulunması doğaldır. Ancak doğal olmayan, zenginlerin ihtiyaç sahiplerinin haklarını gözetmemeleri, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmamalarıdır. Huzurlu bir toplum için zenginlerin ihtiyaç sahiplerini gözetmesi şarttır, bu inancımızın da bir gereğidir. Hepimiz kardeşiz, birbirimize yardımcı olmalıyız, koruyup gözetmeliyiz.” Genel Sekreter Kiremitci, Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerinin Erzurum’da uygulamaya konulduğunu anımsatarak, “Belediyecilik hizmetlerini yaparken ihtiyaç sahibi hemşerilerimizi de gözetiyoruz. Erzurum’da sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerini hayata geçiriyoruz. Bu projelerimizden biri de Hayır Çarşısı’dır. Burada, giysisinden ev eşyalarına kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz” diye konuştu.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri

 

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
25haber - Erzurum'un Haber Portalı
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
LİNKLER
Erzurum Valiliği
Erzurum Büyükşehir Belediyesi