Ebitem, Geleceğin İtfaiyecilerini Yetiştiriyor

Ebitem, Geleceğin İtfaiyecilerini Yetiştiriyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi (EBİTEM), geleceğin sivil savunma uzmanı ve itfaiyecilerini yetiştiriyor.
Bu haber 2016-03-31 20:10:18 eklenmiştir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi (EBİTEM), geleceğin sivil savunma uzmanı ve itfaiyecilerini yetiştiriyor.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen program kapsamında öğrenciler, sivil savunma ve itfaiye konularında teorik ve pratik eğitimden geçiyor. Atatürk Üniversitesi Horasan Meslek Yüksek Okulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü ikinci sınıf öğrencileri, hortum atma-toplama, figrasyon kurup yangına müdahale, kapalı ortamda yangına müdahale ve yaralı kurtarma gibi eğitimlere tabi tutuluyor. Büyükşehir’in alanında yetkin olan profesyonel ekibi tarafından eğitilen geleceğin sivil savunma uzmanı ve itfaiyecileri, haftada 8 saat eğitimden geçiyor.

EBİTEM’de gördükleri eğitimin meslek hayatlarına yön vereceğini ifade eden öğrenciler, "Erzurum Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nde okulumuzda aktarılan eğitimin pratik uygulamasını yapıyoruz. Sivil savunma ve itfaiyecilikle ilgili bize aktarılan branş bilgileri sayesinde mezun olduğumuzda alanla ilgili bütün donanıma sahip olacağız. Staj, uygulama, özel eğitim ve ders görme noktasında bizlere her türlü imkânı sunan Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz" dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ERZURUM haberleri

 

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
25haber - Erzurum'un Haber Portalı
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
LİNKLER
Erzurum Valiliği
Erzurum Büyükşehir Belediyesi