'Ali Korkut' adıyla dolandırıcılığa dikkat!

'Ali Korkut' adıyla dolandırıcılığa dikkat!

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, adının kullanılarak yoksul ailelere ve çocuklarına yardım istendiğini belirterek işadamlarının dikkatli olmasını istedi.
Bu haber 2014-09-17 17:51:18 eklenmiştir.

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, adının kullanılarak yoksul ailelere ve çocuklarına yardım istendiğini belirterek işadamlarının dikkatli olmasını istedi.

Korkut, "Bizim adımızı kullanarak yoksul ailelere yardım toplayan bir çeteden haberdar oldum. Şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da hiçbir işadamından yoksul giydirme adıyla talepte bulunmadık. Herkesin bu dolandırıcı çetelerine karşı dikkatli olmalarını istiyoruz. Böyle bir durumda Emniyet Müdürlüğüne ve Cumhuriyet Savcılığımıza bilgilendirme yapsınlar. " dedi.

Ali Korkut, Yakutiye Belediyesi ve kendisinin adının kullanan bir çeteyle karşı karşıya olduklarını belirterek işadamlarını ve yardım severleri dikkatli olmaya çağırdı. Ali Korkut, belediye başkanlığı süresince öğrencilere, yoksul ailelere yardım yaptıklarını hatırlatarak "Bizim yaptığımız hayırlı işleri kendi elimizle yapmaktayız. Şu işadamı, bu firmayı arayarak bizim adımıza talepte bulunanlar insanımızın duygularını, belediye ve başkanlık makamı gücünü çirkin çıkarları için kullanmakta, aynı zamanda toplumumuzun yardım duygularını sömürmektedirler. Bizimde şimdi haberimiz olduğu bu çirkin dolandırıcılık oyunu için Cumhuriyet Savcılığımız ve Emniyet Müdürlüğümüz nezdinde gerekli işlemleri başlattık. Suç duyurularında bulunuyoruz. Ayrıca benzer şekilde aranarak bizim adımıza yardım istenen, yardımda bulunan işadamlarını da Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmaya, Emniyet Müdürlüğüne konuyla ilgili yardımcı olmaya çağırıyorum. Toplumumuzun en hassas duygusunu istismar eden çetenin biran önce çökertilmesi için herkesi duyarlı olmaya çağırıyorum" dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri

 

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
25haber - Erzurum'un Haber Portalı
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
LİNKLER
Erzurum Valiliği
Erzurum Büyükşehir Belediyesi