ETSO Yönetimi Bakan Ala’yla Görüştü

ETSO Yönetimi Bakan Ala’yla Görüştü

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetimi, Erzurum’un problemlerini Ankara’da İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya iletti.
Bu haber 2015-01-26 16:27:19 eklenmiştir.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetimi, Erzurum’un problemlerini Ankara’da İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya iletti.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Meclis Başkanı Saim Özakalın, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Hasan Akal ve Şevket Demir ile Yönetim Kurulu Üyeleri; Zeki Adil, Celalettin Çetinkaya, Hüseyin Polat, Muharrem Özdemir, Vakur Alemdar ve Serdar Kömeç’ten oluşan ETSO heyeti, İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından verilen akşam yemeğine iştirak etti. Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ, AK Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sebahattin Öztürk, Müsteşar Yardımcısı Mükerrem Ünlüer, Bakanlık Özel Kalem Müdürü İlhami Aktaş ve bazı Erzurumlu bürokratların katıldığı yemekte Erzurum’un problemleri ve çözüm yolları konuşuldu.

Yemekte konuşan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası olarak son dönemde yapılan çalıştaylarda elde edilen veriler ışığında, şehrin öncelikli problemlerinin belirlendiğini ifade ederek, sorunların ortak akılla çözüme kavuşturulmasının önemine dikkati çekti. Bu amaç doğrultusunda oluşturulacak işbirliğine herkesin katkı sağlaması gerektiğinin altını çizen Başkan Yücelik, ETSO olarak her zaman güç birliğine ve işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Başkan Yücelik toplantıda ayrıca, Bakan Ala’nın da mütevelli heyet üyesi olduğu, ETSO Vakıf Üniversitesi’yle ilgili yapılan çalışmaları anlatarak, gelinen nokta hakkında bilgi verdi.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala da, Erzurum’un kalkınması, gelişip, güçlenmesi için ETSO’nun gösterdiği çabanın takdir edildiğini kaydederek, bu yönde atılacak her adımda başta kendisi olmak üzere, Ankara’daki siyasetçi ve bürokratların, ETSO’nun ve taşın altına elini koyan bütün kurum ve kuruluşların yanında yer alacağını vurguladı.

Samimi bir havada geçen toplantının sonunda, önümüzdeki günlerde Erzurum’da geniş katılımlı bölgesel bir ekonomik kurul toplantısı düzenlenmesi kararı alındı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

 

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
25haber - Erzurum'un Haber Portalı
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
LİNKLER
Erzurum Valiliği
Erzurum Büyükşehir Belediyesi