ETSO’da 'Kadın İşletmelerine Finansman Desteği' Toplantısı

ETSO’da 'Kadın İşletmelerine Finansman Desteği' Toplantısı

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) kısa bir süre önce başlattığı, “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı” devam ediyor.
Bu haber 2015-01-30 10:53:43 eklenmiştir.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) kısa bir süre önce başlattığı, “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı” devam ediyor.

Kadınlar tarafından yönetilen KOBİ ’lere tahsis edilmek üzere ayrılan bir kredi kaynağı ile teknik destek paketinden oluşan programın teknik destek paketi; “kadın KOBİ’ler”e finansman sağlanması amacıyla, aracı finans kurumlarına verilecek danışmanlık ve programın bilinirliğinin artırılması ile hedef kitleye erişilmesine yönelik faaliyetleri içeriyor.

Destek programıyla ilgili olarak, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) bir bilgilendirme toplantısı ve anket çalışması düzenlendi. Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sevgi Yılmaz, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haktan Ömeroğlu ve her iki kurul üyelerinin katıldığı toplantıda proje hakkında bilgi veren Frankfurt School uzmanı Belgin Güzaltan, projenin, EBRD ve Avrupa Birliği ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın destekleriyle finanse edildiğini söyledi. Projenin genel amacının; Türkiye’de kadının iş hayatına katılımını teşvik etmek ve kadınlar tarafından yönetilen küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansmana, uzmanlığa ve iş geliştirme hizmetlerine erişim sağlamalarına destek sağlamak olduğunu kaydeden Belgin Güzaltan projenin aynı zamanda, Ekonomik Kalkınma ve İş Birliği Örgütü’ne (OECD) üye ülkeler arasında kadınların işgücüne katılımının en düşük seviyede olduğu ülkemizde bu konuda farkındalığın artırılmasını amaçladığını dile getirdi.

Güzaltan şunları söyledi; “Yapılan anketin amacı ise; kadınlar tarafından yönetilen KOBİ’lerin finansmana ve danışmanlık hizmetleri gibi iş geliştirme faaliyetlerine erişimlerinde karşılaştıkları zorlukları belirlemektir. Bu çalışma aynı zamanda, şu ana kadar araştırılmamış bir husus olan kadınlar ve erkekler tarafından yönetilen KOBİ’lerin farklı tercih veya tecrübelerinin olup olmadığına da odaklanacaktır. Alınan bilgiler sıkı gizlilik kuralları çerçevesinde değerlendirilecek olup, elde edilen sonuçlar kadınlar tarafından yönetilen KOBİ’lerin ihtiyaçları doğrultusunda politika ve hizmet geliştirilmesinde kullanılacaktır.” ETSO’daki toplantının sonunda katılımcılara yönelik anket çalışması yapıldı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

 

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Anket
25haber - Erzurum'un Haber Portalı
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
LİNKLER
Erzurum Valiliği
Erzurum Büyükşehir Belediyesi